Jak przewozić psa w samochodzie?

Jak podróżować z psem w samochodzie? W ciągu ostatnich kilku lat wykonano wiele pracy w zakresie bezpieczeństwa pasażerów w samochodzie. Poduszki powietrzne dla kierowcy, poduszki powietrzne dla pasażera i osłony boczne to tylko kilka przykładów.

Jak mogę bezpiecznie przewozić psa?

Należy wziąć pod uwagę nie tylko bezpieczeństwo psa, ale także bezpieczeństwo pozostałych pasażerów pojazdu. Nawet małe zwierzę, które nie jest trzymane na uwięzi podczas wypadku drogowego, może stać się śmiertelnym zagrożeniem. Aby temu zapobiec, istnieje szereg systemów bezpieczeństwa i przytrzymywania, które właściciele zwierząt powinni stosować.

Podróżowanie z psem w samochodzie: transportery dla psów

Istnieją transportery dla małych psów, które są dostosowane do ich wielkości i mogą być zamocowane na tylnym siedzeniu za pomocą trzypunktowego pasa bezpieczeństwa. W przypadku większych psów należy zastosować inne alternatywy, ponieważ transporter zapięty pasem bezpieczeństwa nie będzie wystarczająco mocny, aby wytrzymać siłę wyzwoloną w razie wypadku.

Pasy bezpieczeństwa dla psów

Dla większych zwierząt dostępne są pasy bezpieczeństwa dla psów. Są one łatwo wkładane do kotwicy pasa i zapewniają psu stosunkowo szeroki zakres ruchu. Jeśli rzadko korzystasz z tylnej części samochodu, możesz również zamontować pokrowiec na fotel samochodowy, który zwisa z zagłówków i zapobiega spadaniu psa lub przedostawaniu się do przodu i przeszkadzaniu kierowcy.

Transport bydła

Siatki i kraty ochronne do bagażnika

W przypadku samochodu kombi lub vana pies najlepiej podróżuje w przestrzeni ładunkowej, która może być oddzielona od przedziału pasażerskiego odpowiednią kratą samochodową. Akcesoria te są trwale przymocowane do pojazdu i zapewniają psu możliwie największą swobodę ruchu. Jednocześnie chroniona jest pozostała część pasażerska. W tym przypadku, w celu lepszej ochrony psa, wskazane jest, aby wyścielić siatkę w najlepszy możliwy sposób, w przeciwnym razie, z wypadku i jego nieuniknionej siły bezwładności pchania do przodu, pies może ponieść poważne obrażenia. Na każdą potrzebę znajdzie się odpowiedni system, dzięki któremu można łatwo uniknąć obrażeń ciała zarówno u siebie, jak i u innych pasażerów i oczywiście u swojego najlepszego czworonożnego przyjaciela.