W podróż pociągiem czy autobusem? Które rozwiązanie jest lepsze?

W dzisiejszych czasach przy wzrastających cenach paliwa większość podróżujących wybierze opcję pociągu lub autobusu. Wybór czym podróżować autobusem czy pociągiem to jednak bardzo trudny wybór. Które rozwiązanie jest lepsze – pociąg czy autobus?

Podróż pociągiem

Jeśli chodzi o komfort podróżowania to zdecydowanie pociąg jest lepszym rozwiązaniem. Pierwszą zaletą podróżowania pociągiem jest możliwość rozprostowania nóg. Siedząc kilka godzin w jednej pozycji nie jest zbyt wygodne a w pociągu możemy sobie pozwolić na rozprostowanie nóg. Kolejną pozytywną kwestią są dostępne WC, może nie są atrakcyjne, ale zawsze są, przez co możemy w każdej chwili skorzystać. Może nie podróżujemy pociągiem codziennie, ale taka podróż ma swoje klimaty i taka podróż zawsze kojarzy się z dzieciństwem.

Do minusów możemy zaliczyć wysoki koszt biletów. Bywa i tak, że pociągi mają częstsze opóźnienia. W starszych pociągach nie ma klimatyzacji. No i dodajmy, że pociągi nie mają połączeń do górskich rejonów. Jeśli chodzi o wypady w takie miejsca, to na stronie www.dylemat.pl poruszony został temat dotyczący najlepszych środków transportu.

Podróż autobusem

Pierwszą zaletą są ceny biletów, z pewnością są tańsze niż podróż pociągiem czy samolotem. Autobus znacznie szybciej dojedzie na miejsce niż pociąg i autobus ma więcej możliwości pod kątem dojazdu do danego celu.

Wadami jakie możemy wspomnieć są takie, że musimy siedzieć kilka godzin w jednym miejscu, przez co nie ma możliwości rozprostowania nóg w trakcie podróży. Kolejnym minusem jest to, że w autobusie nie ma miejsca na posiłek i jedynie jest to tylko możliwe na postoju. Jednak nie dla każdego jest to priorytetowa opcja.