Samochód z autohandlu – o czym pamiętać, aby kupić dobre auto?

Rozważasz zakup nowego auta i myślisz, czy wybrać autohandel? Autohandel to salon samochodowy, który sprzedaje auta używane lub nowe.Autohandel oferuje samochody używane jak i nowe. Możesz zakupić z autohandlu samochód z Polski jak sprowadzony z zagranicy. Autohandel z reguły oferuje samochody w przedziale między 20-30 tysięcy złotych.

Samochód z autohandlu

Przeglądając ogłoszenia w poszukiwaniu samochodu, natrafiamy na ogłoszenie które wystawiły osoby prywatne
lub salon używanych samochodów. Kupno używanego samochodu zawsze wiąże się z ryzykiem, że zawsze może być coś nie tak. Mimo to jak widzimy na statystykach przedstawionych przez chociażby serwis internetowy www.newsinfo.pl, popularność samochodów używanych w Polsce ciągle utrzymuje się na wysokim poziomie. Musimy jednak mieć na uwadze, że zawsze może się okazać, że samochód może ukrywać wady.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie samochodu z autohandlu?

1. Zwróć uwagę na lakier

Obejdź auto tak by poszukać sporych odprysków oraz widocznej ilości szpachli. Wiadomo kilkuletnie auto nie będzie w stanie idealnym ale warto na to zwrócić uwagę.

2. Sprawdź stan foteli, kierownicy i gałki do biegów

Po tym możesz stwierdzisz jak bardzo było eksploatowane auto. Na tapicerce mogą być przetarcia na kierownicy i gałce wytarte napisy.

3. Przebieg

Najlepiej gdyby kupowane auto miało przebieg w przedziale 100 – 150 tysięcy, ponieważ jego stan jest bardzo dobry. Warto również sprawdzić czy licznik nie jest cofnięty. Również dobrze zabrać ze sobą osobę, która się na tym się zna lub poprosić sprzedawce o numer VIN. Jeśli sprzedawca nie będzie chciał podać numeru, w takim razie możemy się martwić że coś ukrywa.

4. Sprawdź pod maską

W tym wypadku należy poprosić osoby, która się na tym zna.

5. Korozja

Sprawdź wszystkie elementy, które najbardziej widoczne i narażone. Na progach, drzwiach, błotnikach.

Zwróć jeszcze uwagę czy posiadasz wszystkie dokumenty, które powinien ci dać sprzedający. Zapytaj czy autohandel od którego kupujesz samochód, oferuje gwarancję. Czasami się zdarza, że na samochody używane oferują od 6 do 12 miesięcy gwarancji na samochód. Jeśli zdecydowałeś się właśnie na ten samochód i wszystko już masz, no to w drogę.