An 225 po raz kolejny w Polsce.

9 stycznia 2022 roku po raz kolejny w naszym pięknym kraju zameldował się największy transportowy samolot na świecie czyli Antonov an 225 nazywany również potocznie Mrija. Marzenie, bo tak brzmi jego polska nazwa to jedyny egzemplarz zbudowany jak dotąd. Konstrukcja na 225 przystosowana jest do przenoszenia wyjątkowo dużych elementów i o masie niedostępnej dla innych modeli samolotów transportowych.
Antonov an 225 przyleciał do Polski po raz kolejny w ostatnich miesiącach. Tym razem wylądował na lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce. Celem wizyty był transport aluminium z Chin, które docelowo trafi do fabryki opakowań Can Pack w Brzesku.
Mrija jest największym samolotem transportowym na świecie. Co ciekawe drugim w kolejności jest również Antonov, tyle że model an 124 Ruslan. W poprzednim roku doszło do niebywałej sytuacji bowiem oba te samoloty w jednym czasie znajdowały się właśnie na lotnisku w Jasionce.
Dla maniaków lotnictwa moment ładowania oraz moment startu Mriji to niewątpliwie wisienka na torcie. Oby jak najwięcej takich wydarzeń w naszym kraju.

1 thought on “An 225 po raz kolejny w Polsce.

  1. Miałem okazję zobaczyć Antonova na własne oczy, robi wrażenie, ale z tego co mi wiadomo nie jest tak bardzo popularny.

Comments are closed.